Ramazanda İş Sağlığı ve İş Güvenliği

Ramazanda Iş Güvenliği ve Sağlığı için nelere dikkat edilmeli.

Ramazanda Iş Güvenliği ve İş Sağlığı için özellikle dikkat edilmesi gereken konular olduğunu düşünüyoruz. Oruçlu iken Ramazanda İş Güvenliği işverenler iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimlerinin özel bir program uygulamalıdır. Çünkü ramazan ayında oruç ibadetini yerine getitrmek isteyen çalışanlarımızin uyku saatleri, beslenme alışkanlıkları değişiyor. Bu değişiklik çalışma hayatını kısa vaddede olumsuz ve uzun vadede olumlu olarak etkileyebilir. İşyeri hekimlerimiz muayene sorgulamalarında, iş sağlığı eğitimlerinde ve sağlıkla ilgili diğer durumlarda çalışanlarımızı buna göre bilgilendirmeli, yönlendirmeli ve gerekli önlemler almalıdır.

ramazanda iş güvenliği

Biliyoruz ki iş kazalarının % 78 ‘i insandan kaynaklanmaktadır. İş kazası ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi için Çalışanlar eğitimli, bilgili, tecrübeli ve beslenmesine önem verek kişiler önemlidir. İş Güvenliği uzmanlarımız Tehlikelerin tanımlanmasında, risklerin belirlenmesinde ve çalışanların bilgilendirilmesi ve eğitimlerinde özelllikle dikkat etmesi gereken koulardır.

Ramazan ayında ve uzun süre oruç tutulan aylarda iş güvenliği ve iş sağlığı ülkemizde dikkate alınması programlanması ve ve buna göre davranılması gereken bir konudur.

www.dogalhayat.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir