Hizmetler

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

İş sağlığı ve güvenliği kanununa bağlı olarak 15.05.2013/28648t/sayılı çalışanların iş sağlığı güvenliği eğitimleri usul ve esasları hakkında yönetmelik kapsamında tüm çalışanların İş sağlığı güvenliği eğitimleri işveren tarafından eğitim aldırılmaları zorunludur. İş güvenliği eğitim şirketleri olarak Entepe osgb bu konuda hizmet vermektedir.

İşveren eğitimi uygun mekan ve araçlarla verilmesini sağlar. İş güvenliği işveren eğitimi mesai saatlerinde vermek zorundadır. İşveren eğitimi çalışana fatura edemez. İşveren eğitimi değerlendirir ve sertifikalandırır.

Eğitimlerin amacı iş kazalarını ve meslek hastalıklarını en alt seviyeye indirmek, işverenin, ve çalışanların maddi ve manevi zararlardan korunmasını sağlamaktır. Bu eğitimler işyeri nin tehlike sınıfına faaliyetlerine bağlı olarak verilir.

Çalışanların İş sağlığı ve güvenliği eğitimi osgb şirketleri tarafından sağlanır. Entepe osgb İş güvenliği eğitim şirketi ile görüşerek iş güvenliği eğitimlerinizi alarak iş yerinizin İş sağlığı ve güvenliğini sağlayabilirsiniz. Yönetmeliğe göre Entepe OSGB ile sözleşmeli çalışan işyerleri tüm iş sağlığı güvenliği eğitimleri hizmet kapsamında alabilmektedir.

İş Güvenliği Eğitimleri ;

 • İş sağlığı ve güvenliği eğitimi, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler,
 • İş sağlığı ve güvenliği eğitimi, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları,
 • İş sağlığı ve güvenliği eğitimi, hijyen, İşyeri temizliği ve düzeni,
 • İş güvenliği eğitimi, İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar
 • İş güvenliği eğitimi, Kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, Elle kaldırma ve taşıma, Parlama, patlama, yangın ve yangından korunma,
 • İş güvenliği eğitimi, İş ekipmanlarının güvenli kullanımı, Ekranlı araçlarla çalışma, Elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri,
 • İş güvenliği eğitimi, İş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile teknikleri, güvenlik ve sağlık işaretleri,kişisel koruyucu donanım kullanımı,
 • İş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü,

İş Sağlığı Eğitimleri;

 • İş sağlığı eğitimi, meslek hastalıklarının sebepleri.
 • İş sağlığı eğitimi, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması.
 • İş sağlığı eğitimi, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri.
 • İş sağlığı eğitimi, Hijyen
 • İş sağlığı eğitimi, İlkyardım.

İşverenin İş Sağlığı ve Güvenliği Yükümlülükleri

İşveren, işyerlerinde alınması gereken İşçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi ve uygulanmasının izlenmesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi, çalışanların ilk yardım ve acil tedavi ile koruyucu sağlık ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla; çalışanları arasından veya ilgili yönetmeliklerde belirtilen nitelikleri haiz bir veya birden fazla işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı görevlendirir veya bu hizmeti OSGB ’lerden alır.. On ve daha fazla çalışanı olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri ayrıca diğer sağlık personeli görevlendirir. İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri çalışanlara mali yük getirmeyecek şekilde sunulur. Çalışan tüm personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri aldırmak, belgelendirme.

Bir cevap yazın

İLETİŞİM

Adres:Mimar Sinan Mah. Çavuşbaşı Cad. Özge Sok. No:1 Zin D Plaza K:3 Daire:11
Çekmeköy – İSTANBUL
Tel    : 0 216 577 49 49
Gsm  : 0 549 640 10 33
Fax   : 0 216 576 35 01
E-Posta: info@entepeosgb.com.tr

BİZE ULAŞIN

. Entepe OSGB, vavada online casino'nun finansal desteği ile işletilmektedir. Bağlantı üzerinden kayıt olarak 100 freespin ve ilk para yatırma işleminizde 1000 $ 'a kadar kazanacaksınız. z-library Sitede Windows ve Office'in tam işlevselliğine, kmspico indir'e erişin.