İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan Kaynakları Yönetimi ve İş Güvenliğinde Uygulamaları

İnsan Kaynakları tarafından değerlendirilmek üzere Öz Geçmiş bilgilierinizi göndermek için info@entepeosgb.com.tr

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

 

İnsan Kaynakları,  Personelin araştırılması: İhtiyaç olan personel, İlan yolu ile gazete, internet sayfası veya çevremizdeki kaynaklardan araştırılır.

Personelin seçilmesi ve değerlendirilmesi: İnsan Kaynakları, Adayların görüşmeye çağrılması mülakata alınır. Mülakat sonucu uygun adaylar belirlenir.Son kararı vermek Yönetim Kuruluna bağlıdır.

İşe başlama ve Yerleştirme: İnsan Kaynakları, Alınmasına karar verilen personele getirmesi gereken evrakların listesi verilir. Bu evraklarla birlikte belirlenen günde iş başı yapar. İşe başlayan her personel ile Hizmet sözleşmesi yapılır.

Oryantasyon eğitimi : Eğitim süreç akışına uygun olarak bölüm sorumlular tarafından oryantasyon eğitimi verilir.

Eğitim ve Bilinçlendirme : Oryantasyonunu tamamlayan personelin ihtiyacı olan eğitimler belirlenir. Eğitim süreç akışına ve eğitim planına uygun olarak eğitimler verilir

Motivasyon: Ekip çalışmasının oluşturulması ve etkinliğin artırılması için personelin motivasyonunun yüksek tutulması sağlanır. Bunun için Bölüm sorumlularından gelecek önerilere göre etkinlikler düzenlenir.

İhtar ve uyarı sistemi: İş kanunu, Personel yönetmeliği, disiplin yönetmeliği ve belirlenmiş olan iş kurallarına uymayan personele yazılı uyarı yapılır. Uyarılara uymayan personele iş yasası gereği uygulanır.

Performans Değerlendirme:Personelin yılda 2 defa belirlenen kriterler üzerinden performansları değerlendirilir. Bu değerlendirmeler ilgili bölüm amirleri tarafından gerçekleştirilir.

İş Disiplini : İş Disiplin Yönetmeliğine uygun olarak oluşturulan kurallar çerçevesinde değerlendirme yapılır. İhtar, savunma ve müeyyide uygulaması yapılır.

Personel memnuniyetinin ölçülmesi : Personel anket Formu kullanılarak anket yapılır. Ölçüm sonucunda gerekli düzeltici faaliyetler başlatılır.

insan kaynakları yönetimi

İK

Bir cevap yazın

İLETİŞİM

Adres:Mimar Sinan Mah. Çavuşbaşı Cad. Özge Sok. No:1 Zin D Plaza K:3 Daire:11
Çekmeköy – İSTANBUL
Tel    : 0 216 577 49 49
Gsm  : 0 549 640 10 33
Fax   : 0 216 576 35 01
E-Posta: info@entepeosgb.com.tr

BİZE ULAŞIN