İş Güvenliği Uzmanı Çalışma Süresi Hesaplama

 

 

 

İş Güvenliği Uzmanı Çalışma Süresi Hesaplama yukarıda belirtildiği gibi işyeri çalışan sayısı ve işyeri tehlike sınıfı girildikten sonra hesaplama butonuna başarak çalıma sürelerini hesaplayabilirsiniz.

İş güvenliği uzmanı süre hesaplaması 29 Aralık 2012 de Resmi Gazetede yayınlanan İş Güvenliği Uzmanı Çalışma Süresi Hesaplama ‘’İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik’ in 12 maddesine göre yapılır.”

Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 15 dakika.

Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 20 dakika.

Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 40 dakika.

Uygun sınıfta İş Güvenliği uzmanı atamak ve bulundurmak zorunludur.

İşyeri Tehlike Sınıfını Nasıl Öğrenirim?
İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Listesi‘ne bakabilirsiniz.

Yönetmeliğe Uymayanlara Ceza Uygulanır mı?
Bu yönetmeliğe aykırı davranan iş yerleri İdari Para Cezasına çarptırılır.
6331 Sayılı İSG Kanunu’ndaki İdari Para Cezaları

İş Güvenliği uzmanları 6331 sayılı yasa ve İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik te belirtilen şart ve krityerlere uygun olarak sırasıla aylık C, B, A sınıfında sırasıyla 10, 20 ve 40 dakika olmak üzere sistem üzerinden atanmış oldukları işyerine hizmet vermek zorunluluğu vardır. Amamalar EntepeOSGB tarafından sistem üzerinden yapılır. İşveren /İşveren vekili tarafındak onaylandıktan sonra hizmet İş Güvenliği uzmanı atandığı süre zarfında aylık olarak işyerinde bulunur. Tüm çalışmalarını yasa ve yönetmeliklere uygun olarak ve Entepe OSGB nin kurumsal kimliği ve yönetim sistemi çerçevesinde yürütür.

İş Güvenliği uzmanı kendisine verilen iş emrine uygun olarak işyerini ziyaret eder. Onaylı defterle ilgili bilgi verir ve işverenden hazır bulundurulmasını talep eder.  İlk ziyarette işyerinin sağlık ve güvenliği ile ilgili tespit ve gözlemlerde bulunır. Ön değerlendirme raporunu hazırlayarak işverene /Entepe OSGB yetkilisine bildirir. Ayrıca tespit ve öneriler onaylı deftere kaydedilir, onaylatılır. İş Güvenliği ile ilgili yapılması gerekenler ve acil alınması gereken tedbirler belirtilir, İzlenir ve yapılması sağlanır.

 

iş güvenliği uzmanı

 

 

Bir cevap yazın

İLETİŞİM

Adres:Mimar Sinan Mah. Çavuşbaşı Cad. Özge Sok. No:1 Zin D Plaza K:3 Daire:11
Çekmeköy – İSTANBUL
Tel:  0216 577 49 49
Gsm: 0 549 640 10 33
Fax: 0 216 576 35 01
E-Posta: info@entepeosgb.com.tr

BİZE ULAŞIN