Okullarda iş Güvenliğinde Tam İsabet

Okullarda iş Güvenliği İsabet Okulları ile öne çıkıyor.

Okullarda iş güvenliği İsabet okullarında.  Kurulduğu 2008 yılından beri sürekli alt yapısını geliştirmekte ve yeni şubeler açarak yurdun tüm bölgelerinde potansiyel okul açabilme kabiliyetini hayata geçiriyor.

okullarda iş güvenliği

Benim okulum ve kaliteli okul sloganı ve  değerler yönetimi ile yerli ve milli projeler ortaya koyuyor.

Mili Eğitim bakanlığı programları çerçevesinde Kalite Yönetimi, Stratejik Yönetim konularında programlar yürütüyor ve danışmanlık hizmeti alıyor. Bu kapsamda Sistemini kurarak ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi belgesini almış sürekliliğini sağlanıyor. Yönetim tarafından oluşturulan kalite ekibi ve Yönetim danışmanı periyodik olarak toplanarak çalışmalarını sürdürülüyor.

İsabet okullarrı, kurulduğu günden beri toplam kalite yönetimi konusunda sürekli çalışmalar yapmaktadır. Süreç yönetimi ile başladığı bu yolculukta tüm süreçlerini analiz ederek iyileştirdi. Etkinlik ve verimlilik arttı. Sürekli iyileştirmek amacıyla süreçlerini sürekli ölçmekte ve iyileştirmktedir.  Süreç uygulamaları sonucunda çıkan uygun suzluklar düzeltici faaliyetlerle kapatılmakta, Onleyici yaklaşım uygulanarak hataların ortaya çıkması engellenmektedir.

Kalite Yönetimi sisteminin kurulması , geliştirilmesi sürekliliğinin sağlanması amacıyla İSG ve Yönetim danışmanımız Necati ALOĞLU ‘nun katkılarında dolayı okul yönetimi tarafından bir plaketle ödüllendirildi.

okullarda iş güvenliği

Okullarda İş Güvenliği Hizmeti

Okullarda iş güvenliği 6331 sayılı İş Sağlığı ve güvenliği kanununun yürürlüğe girmesi ile 2014 yılı başından bu yana isabet okulları iş sağlığı ve güvenliği Entepe OSGB (İş Sağlığı ve Güvenliği Ortak Birimi) ile anlaşma yapıldı. Bir İşyeri hekimi ataması ile iş sağlığı hizmetleri, bir iş güvenliği uzmanı ataması yapılarak iş güvenliği hizmetleri başlatıldı. Okula ait binalar ve eklentilerinin uygun fiziki koşulları taşıyıp taşımadığının incelendi, çalışan ve işe yeni başlayan personelin sağlık tetkikleri yapılarak çalışmalarına engel olmadığına dair sağlık raporu verildi. Risk analizi ve risk değerlendirmesi yapılarak olası kaza riskleri belirlenerek önlemler alındı , acil durumlarda yapılması gerekenler, kullanılacak ekipman ve personel belirlenerek acil durum planları oluşturuldu. İş başı yapan tüm personele işine ve özel durumuna uygun olarak eğitimler verildi.
okullarda iş güvenliği ve iş sağlığının temel amacı meslek hastalıklarını önüne geçmek ve kazaların oluşmasını engellemek olduğunda yapılan tüm çalışmalarda proaktif yaklaşım uygulanıyor. Neticede Kaliteli sağlıklı ve güvenli okullar oluşuyor.

 

Bir cevap yazın

İLETİŞİM

Adres:Mimar Sinan Mah. Çavuşbaşı Cad. Özge Sok. No:1 Zin D Plaza K:3 Daire:11
Çekmeköy – İSTANBUL
Tel    : 0 216 577 49 49
Gsm  : 0 549 640 10 33
Fax   : 0 216 576 35 01
E-Posta: info@entepeosgb.com.tr

BİZE ULAŞIN